| ViviC a întrebat:

Ce parere aveti de cauciucurile Cordiant Winter Drive?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca am putea clasifica toate marcile de anvelope in 4 categorii de la cele mai bune la cele de proasta calitate, acest cordiant s-ar afla in topul 3 din 4: am avea asa clasele 1 premium : Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Pirelli.
clasa 2 mid range (adica bunicele!) ex: BArum, Flaken, Hankook etc
clasa 3 economy (slabute) : cordiant, Debica, Kleber etc
clasa 4 buget ( ciurucuri, noname) : Admiral, King Meiler, Nordexx etc

Deci nu-s cele mai rele cele spuse de tine, totusi eu pentru iarna iau intordeuna din clasa mid-range iar pentru vara din clasa premium.
Ai putea incerca marcile din clasa mid range pentru iarna mai ales daca nu ai cine stie ce R la jante, adica daca ai pe 15-16 inch jantele, diferentele de la clasa economy la cea mid-range la 4 anvelope s-ar putea sa nu fie mai mare de 200 de lei, in functie de marca si model.
Gandeste-te ca eu am dat 2600 de lei pe 4 anvelope din clasa mid-range, iti dai seama cat costa premium pe 19 inch, sa numai vorbim de cei care echipeaza SUV-uri cu anvelope de iarna pe +20 de inch.
Asa ca nu te zgarci la anvelope, mai ales ca le ai cativa ani buni.
Mai sunt distrusi care cumpara second-hand anvelope, adica altii din afara le arunca iar noi le cumparam de bune, total gresit, anvelopele sunt primele sisteme de siguranta sa le zic asa in orice situatie iar ei le cumpara si pe alea rulate, da-o incolo de treaba.
Daca nu ai cine stie ce buget cumpara acest cordiant totusi fiind noi nu e ca si cum ai lua ceva premium dar uzat!

ps: dupa aceasta clasificare m-am luat deci nu sariti de fund! https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

| ViviC explică (pentru Simpatic):

Mersii

| Simpatic a răspuns (pentru ViviC):

Cu placere.

| goguPatent a răspuns:

Chiar nu am auzit de ele. Inseamna ca sunt ceva ieftinache si probabil suficient de proaste