| Frank51 a întrebat:

Ce parere aveti de cutiile automate, in special gama vag la masinile vechi inainte de 2005? Merita oare sa risti pentru o astfel de masina?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca sunt bune cutiile alea, daca nu ma insel sunt toate Tiptronic-uri.
Am auzit multi mecanici laudand cutiile automate de la Audi.

| UserRo10 a răspuns:

Cutia automata DSG devla VAG e buna sa o ai cand cumperi masina tu de noua. E o loterie daca o iei SH masina. Cutia automata la VAG necesita intretinere la fiecare 60k km(schimbat ulei+filtru). Daca nu faci schimburile astea se uzeaza rapid. DSG este o cutie foarte buna, rapida si eficienta.

| NeaNicu78 a răspuns (pentru UserRo10):

User are dreptate cutiile automate DSG sunt cele mai bune cutii din gama vw, tot cei second-hand e o loterie pentru ca nu vei ști cum a fost întreținută mașina, sa auzim numai de bine, bafta în alegerea pe card o sa o faci.

| gogu220 a răspuns:

Vezi ca este unu Simpatik de pe langa Braila care se pricepe la masini, dar e blocat pe negatie si sfaturi proaste.
Eu nu prea recomand o masina cu cutie automata asa veche, acum depinde si cat dai pe ea.