| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de Smart fortwo benzina /diesel.
Am auzit ca motoarele astea trebuie segmentare la fiecare 100.000 km? Care este cauza de trebuie făcută aceasta operațiune. Mi se pare o mașină drăguță de oraș în varianta Cabrio.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Segmentarea se face daca haleste mult ulei din motor, altfel nu are rost

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca cineva care si-a luat un smart de asta de nou a segment masina la 100.000 de euro, mai ales ca motoarele sunt produse de Mercedes daca zic bine.
Probabil sa fi fost ceva probleme dar mai ales la cei care nu fac reviziile la zi