| edy423 a întrebat:

Ce părere aveți despre Citroen C5 2011 1.6 diesel? Sunt mașini fiabile?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut.In general sunt masini ok.Nu recomand totusi motorul de 1.6 diesel.E acelasi ca cel de pe ford 1.6 tdci 2011 si din cate am citit despre el, cam dupa 200. 000km incep sa pice toate in frunte cu turbina. + mi se pare motor mic pe asa masina.Eu recomand sa mai aduni bani pentru un 2.0 HDI ce e si mai fiabil si e mai potrivit pentru aceasta caroserie.