| MelindaVictoria a întrebat:

Ce parere aveti despre Renault Megane 2008 benzina 1.6? As dori sa stiu posibile probleme tehnice, costuri intretinere, consum. Multumesc!

4 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Nu toti au aceeasi parere dupa ce isi cumpara un megane, am si eu la fel un megane 2 2005 1.6 benzina si sunt foarte multumit de el. Consumul e undeva intre 5-8l/100 si intretinerea nu e foarte scumpa eu nu am avut probleme cu piese pentru motor doar cu consumabile cum ar fi: filtre, ulei, arcuri. din cauza drumurilor. Megane 2 break e o masina eleganta si spatioasa.

| Începătorul988 a răspuns:

Sigur nu Renault. Fac motoare proaste. Orienteaza-te catre un golf 5, sau audi a3, daca rei un hatchback pe benzina. Poti gasi un mk5 gti pana in 5500€.

| andreia67 a răspuns (pentru Începătorul988):

Motoarele Renault NU sunt proaste, nici cele pe benzina nici cele Diesel 1. 5dCi. Motorul de 1.6 in 16 supape e cel mai reusit motor Renault de la vremea aceea.

| Începătorul988 a răspuns (pentru andreia67):

Cele diesel sunt proaste. Si interuorul cat si exteriorul sunt uratele. Cu materiale ieftine.