| ShadowLoleris a întrebat:

Ce să-mi cumpăr între:
1. VW Arteon 2.0 TSI de 280 CP
2. VW Golf 2.0 TSI de 310 CP
Amândouă R-Line.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Compari 2 clase diferite, golf-ul este masina mica, sport, tinereasca, ieftina la intretinere, arteonul este masina business, pentru confort, familie, road tripuri, destul de opuse si la pret laughing Daca ai banii ia arteon, sau mai pui ceva bani si iei una electrica.

| Digikey a răspuns:

Vise maica, vise.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Depinde ce vrei de la masina. Esti un tanar ce cauta ceva sportiv si in majoritatea cazulilor esti singur in masina atunci clar Golf. Ca sportivitate clar castiga Golfu fiind mai usor si avand mai multi cai. Daca in schimb ai sa zicem iubita si in cativa ani vine si un copil sau vrei un confort mai mare la drumuri lungi atunci Arteon. In alta ordine de idei, eu in vremurile acestea as cauta ceva electric sau macar Hybrid.