| Denila123 a întrebat:

Salut, ce se intampla daca scot clapetele din galeria de admisie?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva se intampla. Prostul ăla de fabricant nu le-a pus degeaba acolo.

| David00368866 a răspuns (pentru darrio2007):

Clapetele sunt puse acolo doar pentru emisii, si e mult mai simplu sa te scapi de ele, decat sa dai banii pe o galerie noua, la multe masini se intampla sa se rupa, si nu stii cand se vor rupe, asa ca cel mai bine e sa te scapi de ele

| David00368866 a răspuns:

Se intampla bine!
Elimini riscul clapetelor de a se rupe si a pica in motor. Cel mai bine este sa se scoata, pentru ca daca se rup si cad se distruge motorul, este posibil sa trebuiasca sa fie codat si motorasul pentru clapete, adica sa fie sters cu totul din calculator dar asta depinde de masina.
Poti sa le scoti si singur dar daca nu ai lucrat inainte pe masini sau nu esti sigur pe tine cel mai bine ar fi sa duci masina la un service reputabil.