| rockvandam a întrebat:

Ce se mai aude despre masinile diesel din Romania?
Am vazut ca prin unele orase europene s-a interzis accesul motoarelor diesel din cauza ca polueaza mult.Va ajunge si la noi in Romania?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

În România, Primăria Bucuresti intenționează să interzică accesul în centrul orașului a peste 74% din mașini. Este vorba despre automobilele care nu respectă normele de poluare Euro 5 și Euro 6. Autoritățile s-au inspirat chiar din Germania pentru a realiza acest proiect pe care vor să îl implementeze.

detalii:
https://adevarul.ro/......index.html

| rockvandam explică (pentru sierra1):

Dar masinile cu Euro 4?
Nu pot sa accesez linkul

| sierra1 a răspuns (pentru rockvandam):

"Dar masinile cu Euro 4?" - cu atât mai mult

link-ul: selectează-l, click dreapta pe el, open link

| rockvandam explică (pentru sierra1):

Ok multumesc frumos de informatie.
Detin o masina diesel si nu as vrea sa o vand, dar vad ca nu am alta alternativa.

| sierra1 a răspuns (pentru rockvandam):

Oricum, în țară, mai circulăm cu ele câțiva ani buni!

| rockvandam explică (pentru sierra1):

Oricum vreau sa achizitionez un golf 6 sau o skoda rapid benzina de prin 2012. Ce parare ai despre aceste modele?

| sierra1 a răspuns (pentru rockvandam):

Da, golful e tare. Cel mai tare.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca peste vreo 20 o sa discutam de asa ceva în tara la noi