| George12356456 a întrebat:

Ce sobwoofer auto pasiv îmi recomandați pana în 400 lei? De preferat nu prea voluminos(nu am portbagaj asa mare).

2 răspunsuri:
| InOrOut a răspuns:

Eu mi-am construit subwooferul auto din HDF dintr-o mobila veche. Difuzorul l-am luat second cu 50 lei, e de 30cm diametru, Blaupunkt. Am lucrat 2 zile la cutie dar merita, e acordata la 35hz.
Adevarul e ca nu prea poti cumpara o incinta si sa fie cum vrei tu, astea se construiesc. Iar cat tine de difuzor si statie astea le cumperi de la eMAG, sau second.
Eu dintr-asta mi-am facut: https://subbox.pro/......en/design/
Poti merge si pe sealed si e mai mica cutia dar se aude naspa si mai incet.

| InOrOut a răspuns (pentru InOrOut):

Bine cu tot cu materiale m-a costat 150 lei, am luat silicon alb, mocheta, holsuruburi, spray vopsea neagra, conector final, fire. Tot ce mi-a trebuit ca si scule a fost un "sorecar" si o surubelnita.