| Razvan77777 a întrebat:

Salut, ce taxe se plătesc dacă îmi iau o mașină din anul 2005 euro 4?

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Aproximativ 1000lei doar ce ține de acte(asigurare, impozit, rovinietă). Asta dacă e trecută pe un părinte.

| Razvan77777 explică (pentru Țoglă):

Am auzit ca se va baga și o taxa pentru mașini mai bătrâne de 15 ani 900 este adevărat

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Impozit, asigurare, rovinieta si ITP. Toate anual.
Momentan conteaza doar capacitatea cilindrica, zona in care stai si varsta proprietarului, pentru a face un pret pentru asigurare si impozit.
Anul fabricatiei si norma de poluare nu influenteaza nici o taxa, momentan.

| UserRo10 a răspuns:

Impozit, RCA, ITP (se face anual), taxa de drum si cam atat

| Catalinaudia6 a răspuns:

La ce taxe te referi? De înmatriculare?