| Alecsandriii a întrebat:

Salut, stiu ca un tester auto original nu pot gasi sub prețul de 3500 de lei 4000 pentru ca alea sub prețul asta sunt piratate și sunt o copie ieftină.
Dar as vrea ceva pentru mine ( reau sa cumpăr o mașina și as vrea ceva cu care as putea sa ii verific totul, sa stiu ce cumpăr) și eventual sa îl pun pe mașina mea de acum.
Nu vreau sa dau km, sa fac soft sau alte prostii, vreau doar sa văd dacă totul funcționează cum trebuie
Exista ceva pana in 300-400 de lei?

2 răspunsuri:
| Doru2024 a răspuns:

Daca nu ai experienta cu testerul nu o sa pricepi nimic.
Ca sa interpretezi valorile in timp real trebuie sa ai notiuni de mecanica, fizica si electricitate.
In multe service-uri au testere de mii de euro iar mecanicii se uita la valori ca curca la lemne.

| Alecsandriii explică (pentru Doru2024):

Normal, pentru ca toți mecanicii au ieșit din profesională și nu stiu o boaba de engleză, am văzut un carly tester prin wifi unde pot vedea problemele pe telefon. Pe mine nu ma interesează sa șterg ceva sau nu stiu ce, eu doar vreau sa fiu conștient de problemele pe care mașina le are atât, sa stiu dacă exista sau nu. Nu vreau sa folosesc la nivel profesional