| Dyna_Adryan_2001 a întrebat:

Salut,ce ulei de motor as putea pune la un passat b6 2.0tdi BMP cu 140 cp
si ce ulei pentru cutia de viteze DSG?

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca ai filtu de particule trebuie un ulei care respecta norma vag 507, daca nu, este suficient norma 505.Scrie pe bidon.
Cat despre DSG am dubii ca ai un DSG, mai degraba ai cutie automata Aisin cu 6 viteze japoneza.Seamana ca doua picaturi cu DSG-ul.
Daca incurci uleiul ai terminat cutia.Dar iti dai seama ca nu se potrivesc filtrul si garnitura, ca se schimba si ele.