| Mocanu_Marian_1987 a întrebat:

Salut ce ziceti de abia am luat carnetul de sofer ce zicetii ar fi bine sa plec singur la drum

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca stapanesti bine legislatia rutiera si conducerea atunci poti pleca singur, daca nu este bine sa fii insotit de un sofer cu experienta, cel putin la cateva drumuri.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invartete prin oras o saptamana apoi vei fi pregatit de drum lung

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu conduceam de ceva timp, cand am facut scoala de soferi, si tot am avut emotii, cand am plecat la drum fara instructor. El m-a responsabilizat.
E mai bine sa faci cateva drumuri cu un alt sofer mai experimentat, dar sa nu fie isteric/bagacios. Ca sa te inveti sa fii singur, cel mai bine e sa iesi seara la plimbare, in orasul cat de cat gol.
P.S.: Vezi ca apare poleiul, si probabil ai 0 experienta in conditii de iarna.