| PringAloe a întrebat:

Salut, cheia de la masina mea nu funcționează cum trebuie, după ce-i pun o baterie noua în 2-3 zile mașină îmi spune ca trebuie schimbata bateria de la cheie deoarece este descărcată, ce-i drept uneori nu-mi porneste deoarece nu identifica cheia, inițial am zis ca poate am nimerit un lot de baterii proaste, dar am pus aceeași baterie pe care mașină o detecta ca fiind descărcată pe cheia de rezerva și acum îmi merge fără probleme, deci clar este ceva de la cheie, dar ce poate fi? Unde îmi sugerați s-o duc pentru verificare?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

La un electronist. Daca o duci la reprezentanta, solutia va fi simpla - inlocuirea cheii cu alta originala (=cateva sute de euro, in functie de model).

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La service-ul firmei care a făcut mașina.

| Vântulalb a răspuns:

La un service, evident.