| AlexMusiq a întrebat:

Cine are cunostinte sau stie despre ce vorbesc, in Anglia, tocmai am primit permisul provizoriu. Acum, ca sa pot conduce, imi trebuie asigurare, si daca da, cam cat costa? Multumesc

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

Nu știu exact, dar am înțeles că se calculează în funcție de capacitatea cilindrică, caii putere ai mașinii, vârsta ta, antecedente penale, accidente, unde parchezi mașina ziua și noaptea, dacă are alarmă, dacă o mai conduce și altcineva...etc. Sunt foarte multe condiții, dar din câte îmi amintesc, dacă treci ca potențiali șoferi pe cineva cu experiență, îți reduce destul de mult din cost, dar tot ar fi undeva pe la 3000 de Lire, poate și mai mult. Intră pe un site de asigurări din UK și vezi dacă au configurator.