| demifcm77 a întrebat:

Cine detine brand-ul ARO in prezent? Adica desi este desfiintata, brandul inca trebuie sa fia a cuiva.

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Nu l detine nimeni pentru ca fabrica s-a inchis. Niste smecherasi au vandut si si au luat si ei comision. Macar daca vindea fabrica sa aiba un viitor. Probabil ai vazut pe net clickbait uri cu noul aro sau chestii din astea, multe sunt concept cars ( un om le-a desenat in autodesk, solidworks etc), e unul construit de niste studenti din Iasi dar e facut pe sasiu si cu piese de la un Jeep Grand Cherokee parca

| demifcm77 explică (pentru alex495):

Inteleg ca nu mai exista. Dar daca de exemplu pun sigla ARO la un model de laptop si il vand, asta este legal? Adica beneficiez de tot ce inseamna brandul gratis?

| alex495 a răspuns (pentru demifcm77):

Nu MAI EXISTA ARO Campulung, deci nu are cine sa te dea in judecata. Insa te pot da in judecata Aro patiseria, tipii aia de fac biscuiti la kg si le vand prin magazine destul de ieftinwinking

| Speranta12 a răspuns (pentru alex495):

Ce inseamna "e facut pe sasiu"?

| alex495 a răspuns (pentru Speranta12):

Este luat sasiu de Jeep, motor etc, caroserie si ei cu tabla sau fibra de sticla au modelat masina. Jeep nu a fabricat niciodata pana anul acesta camioneta. Ei au facut camioneta si cateva piese cu fibra de sticla le au modelat sa arate precum cele de ARO