| OADSR a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa imi spuna dimensiunile de fabrica pentru discuri de frana BMW f30 328i an 2013? Multumesc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa numarul de sasiu sau VIN daca apare in parbriz gasesti orice piesa inclusiv la dezmembrari iti localizeaza, nu te complica cu dimensiunile

| mgtow a răspuns:

Cu nr vin al masinii la un magazin de piese iti zic direct

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intri pe magazinele de piese auto gen autokarma.ro, epiesa, selectezi anul si modelul masinii, iar acolo iti vor aparea piese compatibile cu masina ta. Este posibil sa fie vreo 2-3 variante de discuri pentru acelasi model, dar daca esti atent la specificatii, explica pana la ce serie de sasiu sau luna de fabricatie s-a folosit piesa respectiva.

| OADSR explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc,m-am uitat pe tot felul de site uri doar ca sunt 3 4 variante si nu stiu care e cea corecta 312 330 340 si 370 mm, banuiesc ca e 312 mm nu voiam sa dau roata jos dar cred ca nu am alta optiune

| Digikey a răspuns:

Mai bine le masori.Astia de la magazine au programe care se contrazic intre ele cu serie de sasiu cu tot.

| SoulReaver a răspuns:

300 mm ventilate. Sa fi sigur mergi cu talonul si iti zic ei.