| lamasanustefan a întrebat:

Salut colegi de pe TPU.
Ce mașină pot cumpăra între 100 euro și 800 euro?

Răspuns Câştigător
| David00368866 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un ford focus, anii 2001-2004 dar sa fie pe benzina, si eu am avut ca prima masina si nu m-a lasat niciunde, piesele sunt ieftine si usor de schimbat, pentru prima masina e buna, nici confortul nu e prea rau, consumul e putin mare, dar cam asa sunt benzinarele, masinile pe diesel sunt mai scump de intretinut. Sau daca nu o ford fiesta motor 1.25 benzina, care consuma putin, dar le gasesti cam pe la 1000 de euro.

11 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

O masina care nu merge. Sau mai rau, una care merge cat sa dai cu ea in pom, pentru ca te lasa directia si franele.
Mai bine mai strangi 2000 de euro si-ti cumperi si tu o masina cu care sa nu-ti fie frica sa iesi pe autostrada.

| danbnz a răspuns:

Cu 100 euro nimic. poate o bicicleta.
800 - rapciuga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta la Jumbo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una de scris poate
La 200 euro iei dacia 1300 care nu merge
Cu 800 iei un golf din ala care nu mai trece itp si nu poti merge departe cu el

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cred ca singura optiune decenta e un Matiz sau o Opel corsa C. Dar gen fara dotari sau asa. Cred ca un corsa 1.0 MPI sau 1.2 MPI in 2 usi e cea mai ok decizie. Doar sa fie intretinut cat de cat.
https://www.autovit.ro/anunt/opel-corsa-1-2i-ID7GGM17.html#xtor=SEC-81

| anonim_4396 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Corsa aia e masina scumpa am vazut la livrari se cauta in prostie
El are bani de masina nefunctionala

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma. La mine in oras un amic tocmai o vandut o corsa C din 2003 cu 800 euro. Perfect functionala. Deci se poate daca cauti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Poate a vrut sa o dea repede si o gasim la autovit cu 1600

| tonyc7 a răspuns:

Un model de Opel Corsa putin mai vechi e numai bun la banii astia.

| Sarcopt a răspuns:

Ai gasi ceva la 800, dar gandeste-te cat mai ai de bagat in ea, incearca sa mai strangi macar 1.000

| lamasanustefan explică:

De care?