| RazvanPopa a întrebat:

Salut comunitate! Unde se aplica semnele de incepator pe autovehicul? Stiu ca pe parbriz in dreapta jos si pe luneta, in stanga jos. Dar din ce punct este privita masina? Fata, spate, interior, exterior? O poza daca se poate si funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a stabili dreapta si stanga masina este privita din spate.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza unde, numai sa nu fie in mijlocul parbrizului sau pitit de vreun element din masina.

| viotedy a răspuns:

Volanul nu e in stanga? deci masina privita din fata.lamaia se pune fata stanga jos, spate stanga sus.

| AgathaRo a răspuns:

Primele 2 luni erau pe parbriz/luneta apoi s-au pierdut sub scaunul soferului, iar ulterior au ajuns la gunoi. La luneta se pun in stanga spate, iar pe parbriz se aplica dreapta sus. Sa folosesti niste silicon transparent fiindca ventuzele alea nu sunt asa bune happy Succes kilometrii multi si fara incidente in trafic, Doamne ajuta!

| RazvanPopa explică (pentru AgathaRo):

Multumesc pentru urari, dar nu este tocmai raspunsul ce-l cautam.