| Nikezor a întrebat:

Cum as putea sa fac un sistem audio foarte bun pe un golf4 variant fara sa folosesc subwoofer si relativ ieftin?
Eu m-am gandit la niste boxe originale de a4 (bose) si o navigatie mfd1 pentru vag ( pentru aspectul original) si o magazie virtuala pentru navigatie.
Bugetul pentru asta ar fi cam de 1500-2000 de lei

3 răspunsuri:
| Antonio_Marius_1986 a răspuns:

In primul rand vezi daca ai macar boxe montate in portierele din spate(ori instalatie).Nu merita investitia intr-un cazan asa de vechi.Nu face troaca cat dai pe alea si apoi la revanzare nimeni nu iti apreciaza investitia.Cauta un pioneer la 150 de lei cu usb si ceva boxe bune, desi ce ai pe masina ar fi mai mult decat suficient.Am avut golf 4 stiu ce spun.

| Nikezor explică (pentru Antonio_Marius_1986):

Boxe nu are dar de instalatie nu sunt foarte sigur ca are sau nu.
Nu ii neaparat o troaca, inca ma duce din A in B si vreau sa am un pic de muzica deoarece am o boxa sparta in ea si cu ocazia asta ii dau un mic "improve" ca sa zic asa. M-am gandit si la Sony sau la pioneer dar nu vreau sa imi vina casetofonul mai afara din cauza ca nu incape sau cine stie ce, si nici nu am timpul necesar sa masor dimensiunile potrivite.

| Antonio_Marius_1986 a răspuns (pentru Nikezor):

Merge pioneer cu usb testat de mine si iti vine cu rama inclusa, trebuie doar sa cumperi o mufa adaptoare pentru antena radie care este 5 lei.Nu ramane nimic in afara si daca iei cu iluminare pe rosu se integreaza perfect in peisaj.Doar cu boxele din fata se aude decent si super tare, nu ai nevoie de altele in spate garantat...bineinteles daca functioneaza in parametri.Boxele originale sunt nituite pe fata de usa, asa ca trebuie taiate si apoi inlocuite cu suruburi.