| aduadall2 a întrebat:

Salut, cum pornesc un scuter fara contact? Cum fac cu firele, cum le leg ca sa porneasca? Am rosu, verde, negru cu alb si negru simplu, cum fac sa porneasca? In contact acolo la mufa aia unde intra contactul intra negru si verde, alb si rosu sunt taiate, eu mai am firele de la contact si de aia intreb, inca odata firele de la contact au culoarea :VERDE, ROSU, NEGRU CU ALB, NEGRU.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la un electrician, să nu-i dai foc cumva!

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce crezi tu ca e aici? inchisoare?
sa facem schimb de informatii despre cum sa furi un scuter? tongue

| aduadall2 explică (pentru Zuzu1991):

Hahahaha l-am facut man dar spune unde ar veni conectat socul electric probabil de aia nu porneste la automat