| Krs123153 a întrebat:

Cum pot face sa "aproximez" mai bine masina? Am impresia ca sunt prea aproape de bordura, mereu in loc sa ocolesc gropile intru direct in ele.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 2 ore de condus ce aproximari ai vrea sa faci? asta se invata prin experienta

| Kevin1975 a răspuns:

Poate ai si probleme cu ochii daca zici ca intri direct in gropi. Una este sa nu aproximezi bine si sa virezi prea putin si sa iei putin gropa. daca tu zici ca le iei din plin atunci ai o problema si la ochi

| dyckă a răspuns:

Pai esti incepator continua sa conduci si ai sa acumulez experienta.Si condu orice tip de masina sa nu-ti fie frica atata timp cat cunosti legile de circulatie.

| Krs123153 explică (pentru dyckă):

Sunt la scoala, am 2 ore facute. Regulile le stiu bine nu am probleme la asta, prioritate, indicatoare. Doar asta, ca nu prea imi dau seama de gropi si latimea masinii.

| dyckă a răspuns (pentru Krs123153):

La doua ore de conducere cam greu aproximezi distanta in trafic nu e ceva de speriat toti soferii au fost ca tine, si de aceea ai instructor pentru a te ajuta ..deci bafta la condus