| morfeo a întrebat:

Salut! Cum pot sa pun bluetooth la o masina care nu are? Am o Skoda Octavia din 2010 si vreau sa-i pun bluetooth sa mearga muzica din telefon la boxele masinii. E posibila chestia asta?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Ai mai multe feluri prin care poti face asta.
1- cumperi casetofon care are bloototh.
2- cumperi un modulator FM si il bagi in bricheta cu bluetooth
3- cumperi modul bluetooth si il legi in spate la casetofon.
Dintre cele 3 variante, cea cu modulatorul e cea mai ieftina si simpla. Cea mai eleganta e sa cumperi un casetofon nou ce are bluetooth. Sunt destule modele compatibile cu octavia 2 ce au si touchscreen, android, etc. Deci in functie de cat vrei sa cheltui, optiuni sunt si sigur se poate.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai nu trebuie sa ii pui tu blootooth ci trebuie sa cumperi fie o navigatie care are asa ceva incorporat (si toate astea noi au) fie un sistem audio dotat cu asta.