| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un bec h4 cu leduri pot sa il pun pe un vw polo 1998 fara sa mai fac modificar, doar scot becul care il are acuma si il pun pe cel cu leduri merge?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Functioneaza fara probleme.
Doar la masinile care semnalizeaza in bord becurile arse il va semnaliza ca ars din cauza consumului mult mai mic.
Dar se poate remedia cu o rezistenta pusa in paralel chiar pe firele care duc la bec.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca, in mod obisnuit curentul bateriei ar trebui sa dea suficienta energie ledurilor sa mearga. Ai grija sa fie compatibila mufa care intra in noul far, sa fie cu locas de acelasi tip cu vechiul far altfel nu intra mufa