| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,dacă fac doar chestionare am șanse sa iau sala? Fără sa fac legislația? Când zic doar sa fac chestionare doar chestionare și foarte multe

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, dar trebuie sa intelegi legislatia (chiar daca nu o citesti integral).
Eu am luat facand doar conducere si chestionare. Inainte de sala faceam pe drpciv cu punctaj maxim pe banda, iar la examen am luat din prima, cu 24.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Practic, greșești tot (fiindcă nu cunoști teoria), le vei memora mecanic, șanse mici să treci de sala (depinde de memoria ta vizuala), dar de oraș 100% nu treci.
Știi de ce? Pentru că nu-ți vor mai apărea variantele de răspuns pe parbrizul mașinii.
Cât de inconștient sa fii, sa te urci la volan pe baza unor cunoștințe minime și "încețoșate"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar de ce sa te chinui asa când poți citi legislația și după faci lejer chestionare

Răspuns utilizator avertizat
| laeimbrea a răspuns:

Iti recomand www.scoalarutiera.ro
Eu am învățat acolo, au tutoriale audio-video în care explica și ai acolo chestionare multe pe care poți sa le faci.

Doar de acolo am învățat și am luat sala cu 24/25 puncte.

Bafta!