| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Dacă facem categoria auto CE, avem si BE?
Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei avea si categoria BE, avand in vedere prevederile art.24^1, alin.(2) din Codul rutier, citez:
"(2) Permisele de conducere dau dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice, după cum urmează:  
a)permisele de conducere eliberate pentru categoriile C1E, CE, D1E sau DE sunt valabile pentru ansamblurile de vehicule din categoria BE;"

1 răspuns:
| Anuket a răspuns:

Da, dacă ai B-ul.

Întrebări similare