| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Salut, daca iau o masina fara fiscal si este masina pe firma pot face asigurarea daca este pe firma? Si nu este pe numele meu?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti face asigurarea pe firma respectiva. Dar nu iti recomand sa o iei fara fiscal.

| ????_?????_1994 explică (pentru regis):

Stiu ca nu e bine sa o ia u fara fiscal dar ma interesa daca pot face asigurarea

| regis a răspuns (pentru ????_?????_1994):

Da, am facut sute de asigurari (fara exagerare) pentru masini care nu erau ale mele. Ba mai mult, sunt zeci de siteuri unde iti poti face polite RCA online, cat timp platesti nu te intreaba nimeni daca esti sau nu proprietarul masinii.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurarea, in acest caz, o face firma, respectiv proprietarul masinii. Daca masina nu este noua ci second hand atunci nu poti face inmatricularea fara certificatul de atestare fiscala a vanzatorului.

| sierra1 a răspuns:

Proprietarul face asigurarea, el e asigurat, eventual TU PLĂTEȘTI

| ????_?????_1994 explică:

Multumesc frumos