| Casian76 a întrebat:

Salut! Dacă la examenul auto practic merg numai cu viteza a doua sunt depunctat?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Trebuie sa adaptezi viteza la condițiile de trafic.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca astea sunt conditiile de drum (ex trafic aglomerat) nu. Dar in celelalte cazuri daca nu folosesti toate treptele de viteza, da, in mod sigur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A1a tot trebuie sa ii dai asa ca raspunsul e da, esti depunctat

| sierra1 a răspuns:

Nu doar atât, il pici

| MValentin a răspuns (pentru sierra1):

Prostii. Daca n-ai dat pentru permis nu dezinforma

| raMLesS a răspuns (pentru MValentin):

Pai nu a dat iti dai seama. Asta si pe drum drept intra in sant rolling on the floor rolling on the floor

| sierra1 a răspuns (pentru MValentin):

Mami, ia tu permis conducând doar cu a 2 a. Poate permis de condus pluta!

Ești total pe lâng subiect și ce-i mai grav, nici nu știi asta!

| MValentin a răspuns (pentru sierra1):

Esti subinformat si se pare ca nici nu stii nici 5% aproximativ acel tabel ce il are politistul in care iti notează greselile

| sierra1 a răspuns (pentru MValentin):

Repet și nu mai revin: Ești total pe lâng subiect și ce-i mai grav, nici nu știi asta! Denotă inconștiență

| PainTech a răspuns:

1. Conducerea cu viteza redusa in mod nejustificat : 3 puncte.
Si din ce am inteles aceasta depunctare se aplica o singura data pe tot traseul.

2. Totusi nesincronizarea comenzilor (inclusiv folosirea incorecta a treptelor de viteza) te costa 5 puncte pentru fiecare abatere.

3. Chiar daca nu poate depuncta prea mult pentru viteza nu cred ca e in avantajul tau daca enervezi examinatorul mergand cu o viteza excesiv de mica. Un politist frustrat e probabil ultimul lucru pe care il vrei la oras.

Mult succes la examen!

| Werrich a răspuns:

Va mulțumesc pentru fundă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa demonstrezi ca stii sa schimbi si sa adaptezi vitezele eficient. Bine ar fi sa folosesti si a intaia dar si a treia, nu sa bagi viteza, dar cand e drum liber baga un pic a treia sa vada politistul ca stii.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca viteza de deplasare este datorita traficului, una ce nu permite mai mult de treapta a doua, stai linistit, nu poti fi invinuit de nimic.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Depinde. Dacă traficul nu îți permite să bagi a 3-a, rămâi în treapta a 2-a, dar dacă ai drum liber nu văd de ce sa nu dai ai treia..nu trebuie să îți fie teama de schimbatul vitezelor, că dacă bagi a 3-a nu știi să intri in a 2-a. așa se întâmplă la orișicine dar cu puțină exersare crede-mă că o să fie bine. Poți să exersezi cu motorul oprit, bagi din a 1-a2-a3-a4 și din a 4 a 5 și descrescător, crede-mă că este un antrenament eficient și care o să de a roade. Baftă și fără emoții!

| Savu4iosif a răspuns:

Viteza trebuie adaptata conditiei de trafic.