| notnice a întrebat:

Salut, daca nu am permisul de un an pot conduce in Bulgaria?
Am vazut pe mai multe siteuri unde lumea se contrazice dar nu am gasit nimic concret!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu contine nici o interdictie in acest sens si legislatia tarilor UE este aproape aceeasi in toata UE, bineinteles cu unele exceptii privind sanctionarea contraventiilor si altele.
Asa fiind poti merge in Bulgaria, chiar daca esti incepator.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asculta dupa minutul 6 daca n-ai rabdare sa asculti tot! https://www.youtube.com/watch?v=DOB_0cXAngQ

| CIaudiu a răspuns:

Poti, stai linistit.

| notnice explică:

Multumesc tutor pentru raspunsuri, imi pare rau ca nu pot sa dau la toata lumea funda dar va multumesc pentru ajutor!