| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Daca vreau sa schimb numerele de la masina in loc de B.Xxx.xxx sa am DJ.Xxx.xxx (am dat un exemplu cu x), ce as putea sa fac? Adica sa schimb localitatea de pe nr de inmatriculare

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Masina se inmatriculeaza in judetul de domiciliu. Nu poti sa o inregistrezi in alt judet.

| ArmandoOrlando182 a răspuns (pentru mi25):

Pai si daca schimb domiciuliul la Craiova sa zic de unde sunt, si stau in Bucuresti care este problema? Ca zic ca stau in vizita

| 19flo79 a răspuns (pentru ArmandoOrlando182):

Sti care e problema?
Daca iei vreo amenda, trebuie sa mergi la primaria unde ai buletinul.
Taxe si impozite le platesti unde ai buletinul

Raspuns final:
Da poti schimba nr de inmatriculare daca, iti schimbi adresa de domicilui, iti schimbi talonul masinii si vrei sa mergi in fiecare an la Craiova sa platesti impozitul happy

| mi25 a răspuns (pentru ArmandoOrlando182):

Poti sa-ti stabilesti domiciliul unde ai o adresa, o locuinta. Chiar poate ca sa te ia cineva in domiciliu. Atunci poti. In Bucuresti iti stabilesti resedinta. Nu trebuie sa zici ca esti in vizita. Trebuie doar sa ai o adresa si un contract de inchiriere sau un accept de primire in gzda in mod gratuit. Iar cu masina poti circula oriunde in Romania, chiar si in Europa, ca ai dreptul la libera circulatie.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te muti in judetul DJ si iti faci mutație pe cartea de identitate acolo

| 19flo79 a răspuns:

Eu is curios de ce ai vrea sa schimbi judetul?!? happy

| ArmandoOrlando182 a răspuns (pentru 19flo79):

Pai daca sunt oltean... numai ca m-am mutat in Bucuresti... adica nu m-as muta de la oras la tara.