| OSC a întrebat:

Dau Funda! Va rog sa-mi spuneti daca stiti de la ce provin acele zgomote, de la o Vw Bora in link-ul http://www.youtube.com/watch?v=rHdy90-A6To&feature=plcp, se aud de undeva de langa motor, masina are 195000 km, din 2000 si nu stiu ce ar putea avea.

Răspuns Câştigător
| Assu53 a răspuns:

Atunci e rulmentul la pompa de apă sau ala alternator! Dai cureaua de accesorii jos şi porneşti, ar trebui să dispară zgomotul! Baftă!

| OSC explică (pentru Assu53):

Sa stii ca si eu tot asta m-am gandit ca ar fi...si mi-a mai spus si cineva care tot asa, se pricepe la masini, ca e rulmentul, poate ca e de la alternator pentru ca se aud niste chitaituri de la curea dupa ce se incalzeste motorul. O sa merg la un service, dar nu am timp acum, crezi ca pot merge asa inca 2-3 saptamani? avand in vedere ca face asa de 2 luni, happy

| OSC explică (pentru Assu53):

M-as baga sa i-au cureaua sa vad, dar nu am idee cum si daca o sa o pot pune la loc...

| OSC explică (pentru OSC):

Salut! Scuze, dar nu ti-am raspuns corect la intrebare. Azi am fost mai atent si am auzit ca atunci cand apar ambreiajul dispare sunetul, iar cand il las apare din nou, te rog sa ma ajuti cat mai repede daca poti. Mersi!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Apasă pedala de ambreiaj, să vezi dispare acel zgomot!

| Assu53 a răspuns:

Fii atent, daca scoate fumul negru rau pe esapament insemna ca trebuie sa ii faci revizia la setul motor, poate din acest motiv se aude cum se aude, si verifica si pompa de injectie sau injectoriiwinking ( cel mai bine du-te la un mecanic sau la servicewinking ) sper ca ti-am fost de ajutor

| WPP a răspuns:

Nu prea e relevant filmuletul! Gaseste un specialist (mecanic) sa o asculte!