| Vali215 a întrebat:

Salut! De ce acte am nevoie pentru a scoate fiscalul de la primarie?
Am dat masina ieri, cu talon și cartea mașinii și din ce am înțeles am nevoie doar de buletin pentru a-l scoate de la primarie, dar totuși am zis să întreb și aici.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Ai nevoie de contractul de vânzare cumpărare, actele mașinii și actele tale.

| Vali215 explică (pentru Holiday):

Merge dacă am pozele la talon și la cartea mașinii? Le-am dat celor care au luat masina pentru a putea scoate certificatul de distrugere

| suntserios a răspuns (pentru Vali215):

Mă îndoiesc. Daca nu fac procedura online nu cred că îți accepta nicio instituție poze.

| Vali215 explică (pentru suntserios):

Mda, pare logic.

| Holiday a răspuns (pentru Holiday):

De fapt pentru certificatul fiscal e suficient doar buletinul.hee hee

| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

De fapt ai înțeles și tu că omul vrea sa radieze mașină. Sa nu îl confuzam mai mult decât e

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

Certificatul fiscal nu e necesar pentru radiere. Altul este scopul lui. Ii e necesar cumparatorului.