| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, de ce am nevoie pentru a face diagnoza la masinile Ford? De la laptop, la programe si cabluri intreb! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| GabrielDaniel01 a răspuns:

Da normal ca sa vezi datele, kitul contine cd cu programul

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford VCM (pe care ti l-a dat colegul), F-Super (un pic mai simplu dar la fel de util), sau testerul multimarca Delphi DS 150E / Autocom.
Toate merg perfect la Forduri, incepand cu cele din 1998, care au mufa OBD2.
Eu am Focus 1, am folosit F-Super, iar acum am Delphi.

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Este un aparat special care contine tot kitul

| AndreiMihaiLNM explică (pentru GabrielDaniel01):

Ok si in afara de acest kit? Pe parte de software? Mai trebuie ceva sau un laptop ceva?

| GabrielDaniel01 a răspuns (pentru AndreiMihaiLNM):

Da normal ca sa vezi datele, kitul contine cd cu programul