| Bogdan_Salaru_1999 a întrebat:

De ce imi curge apa din vasul de expansie?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pentru ca ai termostatu blocat, deci schimba termostatu.Nu vad ce legatura are garnitura de chiulasa cu prefectura laughing, dar na poate o fi mai stii.
Daca ar fi asa cum zic unia pe aici ai avea ulei in apa sau apa in ulei.Ai asa ceva? Ei daca nu ai, atunci scoate termostatu, du-te la magazin, cumpara unu la fel, pui acolo si aia e tot ai terminat lucrarea.Bafta

| nopainkiller a răspuns:

E arsa garnitura de chiulasa si scapa compresia in sistemul de racire. Innoieste garnitura si totul va fi bine.

| anastasia1983 a răspuns (pentru nopainkiller):

Trebuie si rectificata chiulasa planu

| anastasia1983 a răspuns:

Cand este pornit motoru?