| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp m-am tot gandit sa achizitionez un BMW 520i E34 (motor M50B20 24V VANOS),cutie manuala.Din ce am inteles,motoarele sunt foarte rezistente,iar in general,probleme apar la sistemul de racire si eventual la articulatii, E34 fiind cea mai rezistenta generatie a seriei 5.Stiu ca, desi are 150 CP,nu prea are cuplu si nu e prea rapida, dar nu ma intereseaza.Problema ar fi consumul.Cat de mare este? Din ce am inteles, in oras ar lua undeva la 12 l/100 km, iar in afara ia in jur de 8.Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Emy6969 a răspuns:

Eu am polo 1.3 gti 86c si mananca 14 in oras. (115 cp benzina+compresor) deci. bmw-ul ala iti mananca peste 15. Cine spune ca mananca asa putin clar mintelaughing

| anonim_4396 explică (pentru Emy6969):

Salut,mersi pentru raspuns, dar astept raspunsuri de la posesori/fosti posesori.