| InsiNe a întrebat:

Salut de curand am achiziționat o mazda rx8, stiu ca are un altfel de motor si vreau sa stiu mai exact daca se poate schimba. Si cam ce motor

potrivi pe ea, eu mĂ gândeam la unul de bmw e 46 benzina. ROG SERIOZITATE.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De putut se poate schimba.
Acum desigur, plug & play va fi doar un un motor identic.
Daca vrei sa pui cu totul alt motor, mult succes la adaptari.
Personal nu merita sa incepi cu astfel de adaptari, ca nu ti-le omologheaza nimeni, e doar o pierdere si o risipa de bani.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e toata smecheria lui rx8 motorul rotativ. Cred ca te costa mai mult decat masina modificarea asta

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se potriveste motor de mazda rx8 daca vrei schimbat.

| SoulReaver a răspuns:

De ce vrei sa il schimbi? Ai probleme cu el? Daca nu da-i pace pana ai probleme si dupa gandeste-te la schimbat. Rotativele sunt distractive.

| MbCristi199 a răspuns:

De ce nu ti-ai luat bmw de prima data?