| WathingForLovee a întrebat:

Salut, de curând mi-am pierdut numarul de imatriculare din față la masina, vreau sa știu daca e obligatoriu sa-l am, mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e obligatoriu, iar amenda e mare, daca circuli fara el.
Trebuie sa mergi la politie sa declari furtul/pierderea, primesti o dovada, si faci un numar din carton, pana cand reusesti sa obtii un numar nou (de la inmatriculari).

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt obligatorii ambele numere, daca nu ai unul poti fi amendat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e obligatoriu

| MadalinG99 a răspuns:

Iei amenda daca nu il ai, dar il poti face... mai bine il faci decat sa stai cu stres.

| WathingForLovee explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! happy P.S. Nu l-am pierdut. mi l-au luat cineva. Si l-am gasit la cineva. Sigur ia parut rau ca mi l-au luat ( au scapat doar cu niste lovituri "usoare" peste fata laughing)) )