| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
De Motocultor e vorba.
Cei care aveți un răspuns sincer aștept.
Este periculos în viraje/pante?
Tot aud că se răstoarnă câte unul și se termină prost...
Vrea tata sa ii iau unul de 7 cp.
Doar cei care știu.
Fara glume!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

ORICE vehicul se rastoarna in panta, daca centrul /linia de greutate iese in afara marginilor de sprijin (rotilor), mai ales daca este si in viteza si in curba (fizica elementara, mecanica).
Cei care nu au invatat fizica si nu stiu sa conduca (in special in panta) se pot rasturna mai usor.

| ArisTOTelx a răspuns:

Nu e periculos atat timp cat esti atent la drum, are frane are de toate, in viraje iar nu ai cum sa te rastorni daca nu i dai talpa si daca nu tai curbele

| Baddboy a răspuns (pentru ArisTOTelx):

Pai nu are frână din câte știu. Doar ceva de urgență