| adriangabor92 a întrebat:

Salut. De o saptamana am schimbat la Skoda Fabia 1.4 MPI benzina din 2002 kitul de ambreiaj (rulment presiune, disc ambreiaj, placa presiune ambreiaj), lant distributie, curea accesorii si tot se aude doar din interior dupa ce inchid usa de la sofer un sunet de hascait (ciudat) si cand apas ambreiaj, dar si cand ridic piciorul de pe ambreiaj cand sta masina pornita la relanti. De unde poate sa se mai auda din interior dupa ce inchid usa de la sofer acel sunet de hascait (ciudat) cand sta masina pornita la relanti? Va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| darctron a răspuns:

Aveam aceeași problemă, am dus-o la mecanic și au schimbat vreo câteva "curele de sub capotă" nu mă pricep dar dar am scăpat ieftin cu 40 lei poate știi tu ce curele or fi, a deschis capota și a învârtit acolo cheia și a schimbat curelele alea, sper să-ți fie de ajutor