| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de o saptamana masina nu mai porneste cum trebuie, am pornit-o tot la cabluri.In mers se incarca bateria, nu e problema, dar daca o las oprita se descarca si iar trebuie sa pun cablurile. Daca o las jumatate de ora cu greu o pornesc, daca nu o pornesc o zi intreaga e gata cu totu. Posibil sa nu mai incarce alternatorul? Sau e de vina bateria? Imi apare in bord "generator werkstat"

Răspuns Apreciat de Editori
| romeo78 a răspuns:

Corect "generator werkstat, care înseamnă generatoare de atelier. Dar, este vorba de generatorul electric. Nu vă cunosc modelul de mașină, dar am găsit un articol despre Golf 4, care are un astfel de mesaj la bord.
https://www.motor-talk.de/......92744.html
Succes în continuare!
Dacă mai aveți nelămuriri căutați pe google cu următoarele cuvinte : generator werkstat Wikipedia. Veți găsi mai multe detalii despre problema dumneavoastră.

| anonim_4396 explică:

Am schimbat bateria, merge perfect.Senzorul s-a aprins probabil din întâmplare.

| romeo78 a răspuns:

Perfect! Doar, că sper, să nu mai aveți probleme! Mașinile moderne supertehnologizate pot face surprize oricând!