| Whipperx1 a întrebat:

De unde alimentati de obicei si care e dupa parerea voastra cea mai buna motorina?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

OMV e laudat, shell pe primul loc calitatea e scumpa si rompetrol ma insel sa fie de incredere. Un prieten a bagat la rompetrol si ii dadea rateuri motorul, nu mai tin minte cum a facut de a realimentat masina si a revenit la normal tot la rompetrol din alta zona. Shell si omv merge fara discutii

| sierra1 a răspuns:

"care e dupa parerea voastra cea mai buna motorina?"

toate-s LA FEL. Cine-ți spune că ba aia de la mol, ba aia de la luk, ba aia de la... mănăncă guma (să nu zic altfel). Excepții și cazuri particulare da, sunt

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alimentez de obicei de la Socar, pentru ca imi place cum merg masinile cu motorina lor. Pe locul 2 din peco-urile din zona, Petrom.
Cand sunt prin alte parti, alimentez de la Rompetrol.
Petrom si OMV sunt a doua varianta, la Lukoil nu intru niciodata, ca am masina cu injectoare CR, si tin la ea. Am observat in trecut ca au combustibilii cam colorati, si probabil cu impuritati.
Intre Socar si Rompetrol, as alege Rompetrol, dar nu am nici una in zona. De fapt am, dar e privat, cu preturi mai mari.
Pentru masina mea am pregatit si ulei de amestec 2T, vreau sa vad cum merge daca pun undeva la 5ml per litru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la Rompetrol, Mol, Lukoil. Niciodata de la Florea Oil!

| Eugen80 a răspuns:

OMV MaxMotion e cea mai buna. Am testat-o pe mai multe masini.
Petrom e lenesa, fug de Lukoil, Rompetrol si Mol e cum ti-e norocul, dar OMV a fost ok de fiecare data, mai ales daca am bagat scumpa.
Oricum, de oriunde bagati, cautati statii intretinute, mai noi, care arata ok.