| RobertML a întrebat:

Dețin o Bora 1.6 16V! Mi se oprește motorul din mers și nu mai vrea sa pornească deloc! Țin sa Menționez ca am schimbat toate filtrele și pompa de benzina? Ce ar putea avea? I-am scos și mufa de la senzorul de temperatura și tot nu vrea sa pornească! Dar după 30-50 min pornește normal.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Posibil una din bobinele de inductie.

| relian a răspuns:

Poate e de vina cheia, asau mai exact acel chip din cheie laughing am mai vazut eu din astea

| Denila123 a răspuns (pentru relian):

Are aer in instalație eu așa asi spune

| relian a răspuns (pentru Denila123):

Are aer in instalatia care? De alimentare? Pai e f bine daca ar avea aer laughing Nu are de unde sa aiba aer in instalitia de alimentare, ar insemna sa curga combustibil, deci sa intre aer nu prea vad cum.

| Denila123 a răspuns (pentru relian):

Bine,atunci e releu care alimentează pompa

| romeo78 a răspuns:

Conectare la computerul de bord și aflați unde dă eroare. Posibil ca în momentul schimbării pompei, filtrelor, să se fi greșit undeva, iar computerul de bord să oprească curentul de la bateria mașinii la motor!
Undeva e supraîncărcare și pentru a nu lua foc se oprește curentul!
Sau pompa se deschide brusc, greșit și motorul se îneacă!

| RobertML explică (pentru romeo78):

Și înainte de schimbul acestora, tot asa făcea! Am dat capacul jos de la motor și nu se deschide deloc clapeta de accelerator când dau la automat! Sa fie clapeta? Nici nu se demarează cum trebuie

| darrio2007 a răspuns (pentru RobertML):

Din cate spui, cred ca ti-ai bagat nasul pe unde nu trebuia. Ce capac de la motor ai dat jos?
Mergi la un service, ca ai sa-ti faci varza motorul.