| Nitu_Mihai_ a întrebat:

Salut, dețin o Honda cbr 125r 2004 (modelul pe carburație) problema ar fi ca pare a fi limitată deoarece nu urca mai mult de 110 km/h (a prietenilor mei fac și 145 km/h) in treapta a 6-a rămâne blocată la 8k ture nu vrea deloc sa urce. Se poate sa fie limitată? Dacă da, cum pot scoate restricția?

2 răspunsuri:
| szero a răspuns:

DA...este limitata electronic. Cum o scoti....stiu sigur ca iti trebuie softul original de honda

| DjSk4nDaL a răspuns:

1. Cauta pe cineva care are un tester dedicat honda și vezi ce zice.
2. Dacă mașina urca în ture greu verifica amestecul aer-benzina(sa nu ai filtrele înfundate).
3. Vezi ca nu cumva sa îți patineze ambreiajul.