| RobertML a întrebat:

Detin un golf 5. Doresc sa schimb telescoapele, deoarece mi s-a spart unul pe fata. Țin sa menționez ca mașina e foarte joasa și sta bine pe drum. Ce tip de telescoape îmi recomandați?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Recomand sa treci la un service tuning pentru ca un mecanic obisnuit poate sa aleaga piesele eronate. Sau are elemente basice de cunostinta. Cei care fac masini modificate cunosc bine situatia ta

| Simpatic a răspuns:

Pai pe spate ce ai, pe cele originale sau aftermarket?
Daca imi aduc aminte bilstein sunt destul de bune
Daca iti aduci aminte ce ai pus pe spate, eu unul as merge pe aceeasi marca
Faptul ca zici ca masina e foarte joasa ma duce cu gandul ca ai o suspensie sport si aici nu ma pricep ce sa-ti recomand ca nu stiu ce ai acolo.

| sierra1 a răspuns:

Nu merge cu "recomandări" - merge cu modelul EXACT. Bagă aici datele:

https://www.epiesa.ro/? gclid=Cj0KCQjwtZH7BRDzARIsAGjbK2YqBkgfObXbeifF0P4VPbKjw-Wva8lmzJBc-DYjIE5UfzEUor1OI6gaAlyTEALw_wcB

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă tu ești mulțumit de confortul actual al mașinii, ia modelul amortizoarelor pe care le ai deja, și comandă același model.