| anonimbuc21 a întrebat:

Salut
Dețin un Opel astra h din 2004
Motor 1.7 cdti 74 kw
Am făcut full ul și în plus am mai băgat
Pana la maxim
Am făcut 206 km
Si am mers la peco pentru a afla cât am consumat
Am băgat 11.5 litri pana la primul click
Pe urma am scos pompa și a mai intrat pana la 13.6 litru
Cât e consumul? E ok?

Țin sa mentionez ca 90 de km is făcute în exteriorul orașului și în intrarea în oras (tg mures)
Restul de 110 doar pe distanțe scurte de oras( 14 km)
E cam mare consumul?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" 206 km... 13.6 litru. Cât e consumul?"

am intrebat o sută de români și toți au zis că vreo șase și ceva.

Cum de ai permis și nu știai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa tu calculul si spune pe 100 km ca sa iti zicem daca e ok sau nu laughing) si e bine sa lasi fullul cand il arunca el

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Conform calculelor mele, consumul tau mixt e de 6.6 pe cei 206km facuti de tine. E chiar ok consumul avand in vedere ca mai mult de jumate e prin oras si cam atat ma astept sa consume un astra cu motorul ala. si eu is din mures si traficul de aici nu ajuta laughing

| Bariel a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Cum ai ajuns la concluzia asta? A spus ca a bagat 13, 6 litri, deci are consum de 13.6 litri. Acela e consumul la 100km

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Bariel):

O bagat 13.6L si o făcut 206km. 13.6/206km iese aproximativ 6.6.