| Superman1243 a întrebat:

Dintre un Audi A3(2009-2011) si un audi a4 b8 sedan (2009-2011), sa zicem un buget intre 5000 si 7000 euro, voi ce ati alege?
Inca ceva, care din aceste 2 masini ar fi mai potrivita pentru un baiat de 22 de ani?
Si ce culoare, alb sau negru? happy

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aici e vorba doar de gust.
Eu urasc supozitoarele (hatchback), deci m-as simti feminin intr-un A3. Si inghesuit.
A4 negru/alb gasesti langa orice casa din chirpici. Eu as cauta albastru sau rosu.

| Frank51 a răspuns:

La varsta asta clar A3-ul. Este mai usoara, te strecori mai bine prin oras, si arata sportiv.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu momentan am in curte un Seat Exeo (copie dupa audi A4 B7) si un golf 5 (identic mecanic cu un Audi A3, asta fiind a lui tata ). Sincer nu prea vad avantajele de a avea o masina mare cum e A4 pentru un tanar deoarece oricum nu prea folosesti spatiul nicaieri. Probabil in 90% din cazuri o sa fi tu cu inca o persoana in masina. Singuru moment cand pot zice ca ma ajuta spatiul in Exeo este cand merg la o cabana, moment in care nu imi convine ca lumea imi pune mie tot bagajul fiindca am masina mare. Alt avantaj la A3 este ca e mai usor de condus in oras si in general mai usor de intretinut fiindca toate piesele de pe Golf 5(mecanic vorbind) merg si pe Audi A3. In mod normal as recomanda ceva pe benzina in caz de stai mai mult in oras, dar asa motoare proaste au pe audi A3 (2009-2011) pe benzina incat mai bine iti iei un diesel (recomand 2.0 TDI CR ).
P.S. Si eu am 22 de ani si sunt la a doua masina, si realistic vorbind un A3 e tot ce ai nevoie la varsta asta si un A4 doar consuma mai mult si e mai costisitor in general.

| JusTPauL a răspuns:

A3 ul, pentru ca, bugetul nu prea se încadrează la un A4 frumușel.

| Lizuca1234 a răspuns:

Audi A3, negru, bineinteles!