Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Dispun de 3500 euro + vreo 300 pentru taxe si as dori sa-mi cumpar prima masina. Problema e ca nu stiu nimic despre masini. Eu tot ce vreau este sa fie o marca cat de cat cunoscuta si sa arate bine. Neaparat sa aiba 4 usi. Imi plac masinile gen Golf 4, Audi A3, Mazda 2 - Evident, sunt prea scumpe.
Recomandari? (Exclus bmw)

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Pai iti ajung banii pentru golf 4 lejer cum nu ai gasit? Pe autovit toate din 2001/2002 se invart pe la 3500.

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Astra G, la banii astia gasesti un an bun de fabricatie.
Si dupa necesitati, poti alege modelul sport, un hatchback, o berlina sau un combi.
Ca si motorizare, daca preferi Dieselul se zice ca cel mai reusit este Isuzu de 1.7, iar pentru benzinare ti-as recomanda 1.6 16V (eventual poti monta o instalatie GPL).

| RB26DETT a răspuns:

VOLVO V40 din 1996-2004 gasesti la greu pe www.auto.ro si sunt masini de incredere, lux, siguranta, putere, fiabilitate, spatiu, viteza si tot ce vrei, sunt cele mai bune masini la capitolul siguranta, daca Doamne fereste de un accident, ai mai multe sanse de supravietuire;) volvo in general sunt masini facute cu simt de raspundere si cu multa pricepere, mercedes? audi? vw? renault? dacia? nu, astea au fost facute pe standarde normale dar volvo intrece orice!

| Atotstiutorul a răspuns:

Mercedes Cobra!

| thegame9 a răspuns:

Lasa Golful si gandeste.te si la VW Bora din 2003 si costa in jur de 4000 euro cu tot ce vrei pe ea.E o berlina super si arata mai bine decat Golful.winking

| Q69 a răspuns:

In primul rand o masina este "paguba" la casa omului
asta in cazul in care nu faci bani cu ea
indiferent ce masina o sa alegi trebuie sa ai un mecanic bun cu care sa mergi sa vezi masina
4 usi au majoritatea masinilor..important este ce au sub capota si in ce stare se afla

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Vw golf 4

| Assu53 a răspuns:

Audi a3 clar :X:X crede-ma se merita, e cea mai buna fata de toate care leai prezentat

| alexandruth a răspuns:

Cea mai buna, consider eu, e WW Golf. Aia e preferata mea.winking

| XtremeX a răspuns:

Bmw e36 cu 3500 iti iei unu ff bun, si poate si un`pic tuning. Eu momentan detin un e46 diesel putin tuning

| banu007 a răspuns:

Renaul clio

| motorx98 a răspuns:

Un sfat :du-te in Germania si ia-ti o masina sunt mult mai ieftine ca la noi, gaseste pe cineva care se ocupa cu asta. Tata asa a facut.A cumparat un ford focus an 2002 1.6 benzina 100 cai 1500 e. si inscrisul la costat 250e

| smiley6634 a răspuns:

Frate si ce vrei sa faci cu masina? Cu masina nu produci nimic.dar depinde ce vrei sa faci cu ea daca vrei sa transporti oameni Germania-Romania si invers produci... dar daca vrei sa te dai jmecher cu ea iti zic eu sa iti iei un wv golf 4...intra pe autoscout24.de si cauta si tu acolo sunt sigur ca o sa gasesti.Bafta.fundabig grin

| tzapu94 a răspuns:

Incearca un golf IV. Sunt masini foarte bune si nici nu sunt scumpe la piese in caz ca se strica ceva. alege varianta diesel intotdeauna. happy sau daca nu cauti ceva aspectuos incearca un audi 80 - are un consul de maxim 5 %. faci o data plinul si te saturi sa te dai cu ea... in plus o bucsa de volvo costa 200 de lei. una de audi 80 costa 18 lei laughing. fa o diferenta. tu alegi. bafta