| mafiot1 a întrebat:

Salut.Doresc sa cumpar un BMW 330i E46 2005 Automat si as dori sa stiu daca pot sa il fac automobil de colectie cand va implini 40 de ani? Sau ce fel de conditii si ce masini se pot trece ca fiind retro sau de colectie? Dar la cati ani impliniti se trece o masina la retro/masina de colectie? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Nu orice maşină veche este neapărat şi una de epocă, adică atestată ca atare.
Așa că, pentru ca un vehicul să fie unul istoric trebuie îndeplinite mai multe condiţii cumulate.
Printre altele, vehicule pentru care a trecut o perioadă de timp mai mare de 30 de ani de la încetarea fabricaţiei tipului respectiv de vehicul.
Citeste aici: https://life.ro/......ina-retro/