| BJK1903 a întrebat:

Salut, doresc sa imi achizitionez un Volkswagen Scirocco... Am gasit ceva modele din 2009 si vreau sa stiu daca e o masina "scumpa". Adica la piese, filtre, intretinere, consum si asa mai departe. Mersi frumos happy

2 răspunsuri:
| Florin458 a răspuns:

O masina foarte frumoasa pentru tineret, dar daca esti adeptul vacantelor cu prietenii, tin sa te anunt ca nu e atat de ofertant la spatiul pentru bagaje iar persoanele foarte inalte au probleme cu locurile din spate.
Cauta ceva musai cu xenon si dynaudio, restul dotarilor fiind in functie de preferinte si buget. Daca ai 15.000 poti gasi ceva cu piele bicolora, pachet exterior R line, trapa si alte chestii.
SFAT: fereste-te de 1, 4 TSI au avut mari probleme, vezi si pe forumul romanesc al marcii.Sunt foarte multi posesori acolo si cu siguranta vei gasi multe sfaturi utile.Bafta la achizitie!

| Goldenbulle7 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie scumpe piesele, avand in vedere ca fie pe benzina, fie pe motorina, motorul e acelasi ca pe un golf sau passat. Ce iti recomand, este sa cauti pe un site de piese auto ( sunt multe ). Introduci datele si te uiti cat ar costa o distributie, un ambreiaj sau un schimb de filtre, ulei sau ce te mai intereseaza