| Thuglife02 a întrebat:

doresc sa schimb si eu boxele de pe un opel astra g (fata/spate) imi poate spune cineva ce dimensiuni au? sau daca mai am nevoie si de altceva?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măsoara boxele ca sa stii exact ce dimensiune au. dar alea vechi ce au? daca sunt stricate du le la reparat ca alea sunt originale, si ca alea nu vei m ai gasi altele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"4 usi" 16.5 pe fata, 13 pe spate
"2 usi" 4 x 16.5 cm.
Sursa: http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=929
Ideal ar fi sa cumperi inele de lemn (MDF), ca sa instalezi rapid orice difuzor, uitandu-te doar la diametru.
Eu iti recomand Magnat sau JBL.
www.be-loud.ro